najnowsze oferty !

Aktualności - Campingi na Helu – wakacje blisko natury i ludzi

Campingi na Helu – wakacje blisko natury i ludzi

Campingi na Helu – wakacje blisko natury i ludzi 

Wybierając się na urlop na Półwysep Helski, wiele osób zastanawia się: gdzie spać? Hotel, pensjonat, kwatery prywatne? A może camping? Coraz więcej urlopowiczów decyduje się na tę ostatnią opcję. Nic dziwnego – wczasy pod namiotem czy w przyczepie campingowej są tańsze, poza tym mają swój niepowtarzalny klimat... A campingi na Helu są naprawdę najwyższej klasy. Przekonaj się, że warto!

Półwysep Helski i campingi, czyli wolność i relaks

Ci, którzy odwiedzają Hel z namiotem, kamperem czy przyczepą campingową, twierdzą, że w ten sposób odpoczywa się najlepiej. Każdemu dobrze robi chwilowa zmiana środowiska – na campingu można poczuć się zupełnie luźno, zasmakować wolności... Oczywiście nie oznacza to, że campingi na Helu pozostały w tle za cywilizacją. Wręcz przeciwnie! Warunki sanitarne i cała infrastruktura jest świetna, prawie jak w śródziemnomorskich kurortach. Większość z nich oferuje również darmowy dostęp do internetu przez wi-fi. Ale ze swojej strony polecamy z niego nie korzystać ;) Tyle jest możliwości spędzania czasu na urlopie, że siedzenie na Facebooku jest tu prawie grzechem...

Wspaniali ludzie i niepowtarzalna atmosfera na helskich campingach

Campingi na Helu to miejsce, gdzie można poznać fantastycznych, wyluzowanych ludzi. Czuje się tu życzliwość i przychylność sąsiadów. A ci są bardzo różni. Rodziny z dziećmi, zakochane pary, paczki przyjaciół... ale przede wszystkim miłośnicy sportów wodnych ;) Windsurfing i kitesurfing na Zatoce Puckiej to coś, co przyciąga tu największą liczbę urlopowiczów. Campingi na Półwyspie Helskim bardzo często zresztą są połączone ze szkołami windsurfingu bądź wypożyczalniami sprzętu.

Stereotypy nie zawsze się sprawdzają, ale ten, że surferzy to bardzo pozytywni ludzie – jest jak najbardziej prawdziwy :) Dlatego na helskich campingach jest tak fajnie. Wszyscy czują się raczej swobodnie, chętnie też sobie pomagają w razie potrzeby. Miłośnicy śmigania po falach na deskach w dzień oddają się swojej pasji, a wieczorami urządzają ogniska i małe imprezki. Co ważne, każdy szanuje prawo do prywatności i spokojnego wypoczynku pozostałych. Warto sprawdzić, czy odnajdziecie się w takim klimacie – jesteśmy przekonani, że tak. I że będziecie chcieli tu wracać :)

Najfajniejsze campingi na Helu

Wszystkich campingów na Helu jest dość sporo, jak na atrakcyjne miejsce turystyczne przystało. Przedstawiamy te najlepsze i najbardziej znane – jest w czym wybierać :)

Camping Małe Morze – znany też jako pierwszy camping na Półwyspie Helskim, znajduje się przy ul. Droga Helska we Władysławowie. Leży nad Zatoką Pucką, otoczony lasami Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jest stosunkowo tani, a poza tym – jako jeden z niewielu – przyjmuje gości przez cały rok. Oprócz miejsc na namioty i przyczepy są tu też pokoje gościnne. Więcej informacji: http://malemorze.pl/.

Camping Chałupy 3 – jak sama nazwa wskazuje, mieści się między Władysławowem a Chałupami. To chyba najpopularniejszy camping na Półwyspie Helskim. Chętnie wybierają go surferzy – w bezpośrednim sąsiedztwie działa kilka szkółek kitesurfingowych i windsurfingowych. Sklepy, restauracja, salon gier, bezpłatne wi-fi – wszystko, co potrzeba, w jednym miejscu. Szczegółowe informacje można znaleźć na: http://www.chalupy3.pl/.


Camping Maszoperia – mieści się przy ul. Mickiewicza w Jastarni. Uważany za „najbardziej rodzinny camping na Helu”. Rodziny z dziećmi czują się tu faktycznie świetnie – jest spokojnie, cicho, a ponadto czas najmłodszym umilają profesjonalni animatorzy czasu wolnego. Oczywiście, jak niemal przy każdym helskim campingu, znajduje się tu wypożyczalnia sprzętu wodnego, a tuż obok działa szkoła windsurfingu i kitesurfingu Surf Point. Więcej o Maszoperii na: http://www.maszoperia.pl/.


Caravaning Jurata – to otoczony lasem camping o trawiastym podłożu, znajdujący się przy ul. Wojska Polskiego w Juracie. Właściciele nastawieni są głównie na turystów z kamperami i przyczepami campingowymi, ale oczywiście można tu przyjechać po prostu z namiotem. Budynek, w którym znajdują się sanitariaty, mini-bar i kuchnia, zbudowano zaledwie 4 lata temu, jest więc nowy i świeży. Więcej informacji: http://www.juratacamp.pl/


HelKamp – spokojny, położony wśród lasu camping w miasteczku Hel (ul. Kuracyjna). To ośrodek nowoczesny, przystosowany także dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Na urlop do HelKampu możemy też przyjechać ze zwierzętami. Camping należy do tych tańszych i raczej kameralnych. Więcej informacji: http://www.helkamp.com/.


Dla każdego coś miłego :) Rodziny z dziećmi najlepiej będą się czuły zapewne w Jastarni i w Helu, surferzy-imprezowicze najczęściej wybierają zaś Chałupy. Nieważne, z kim spędzasz wakacje i co zamierzasz robić na urlopie – warto przetestować któryś camping na Helu. Tam odpoczywa się najlepiej :)    

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.