Reklamę ogląda obecnie: 8 osób
Honorujemy kartę Hel (i inne z rodziny kart)
Ostatnia aktualizacja oferty:18/10/2023

Kino Żeglarz

Portowa 10, Jastarnia

Zobacz ile możesz zyskać z nami (przykładowe ceny): Cena z kartą rabatową PółWYSEP HELSKI (-20%)
Bilet normalny 25 zł
20 zł
Bilet ulgowy 20 zł
16 zł

Opis

Kino Żeglarz w Jastarni jest jedynym kinem na Półwyspie Helskim. Najbliższe kina spotkamy dopiero w Rumi oraz w Łebie. To kino ze wspaniałą tradycją, prowadzone z pasji. Oddajemy cześć wartościowej sztuce filmowej, dzięki czemu od lat odwiedza nas mnóstwo widzów, spragnionych dobrego kina. Działamy w sezonie letnim. Jesteśmy otwarci na różne formy krzewienia kultury. Bywa że organizujemy tematyczne pokazy filmowe, koncerty czy opowiadanie baśni.

Historia

W budynku, w którym obecnie mieści się kino przed wojną znajdował  się Pensjonat “Janina”. Kiedy Niemcy stacjonowali na Półwyspie Helskim, obiekt został przerobiony na kino. W czasach PRL-u kino było w rękach aparatu państwowego. Od 1991 roku dzierżawcą kina był Bogdan Blindow – niezwykle barwna postać, legenda świata kiniarzy. Po jego śmierci właścicielką została jego córka – Dagmara, która prowadzi kino do dziś, ze wsparciem mamy – Urszuli i córki – Patrycji. Dzięki temu w naszym kinie panuje iście rodzinna atmosfera.
 
Serdecznie zapraszamy!
 

Ta reklama została wyświetlona : 404641 razy

Oceny i opinie turystów:

genialny klimat. uwielbian to kino !

2022

M Marta Zaremba

Jeśli komuś znudzi się leżenie na plaży, albo pogoda wywinie psikusa polecam tu zajrzeć. :) Fajne miejsce wielu rzeczy można się dowiedzieć. polecam

2017

E elvissu

5

średnia z 2 opinii

zadzwoń

www.hel.pl 2024